הבית הסגול | תל אביב

​הדיירים: זוג + תינוקת

הדירה ממוקמת ברחוב קטן שקט וצדדי דקה מדיזנגוף, לב העיר תל אביב. בבנין משופץ ומחודש.
הזוג פנו אלינו בבקשה לעצב את ביתם ולתכננו מחדש, הדרישות העיקריות היו לחלל ציבורי פתוח (מטבח פתוח אל הסלון), פינת אוכל מרכזית אך גם כזו שלא תשמש כפיל לבן בבית ובעיקר בית שאינו שגרתי!

 עקרון התכנון האדריכלי לשמור על פתיחות מריבית בחלל המרכזי של הבית, לתת לכל דבר את המקום שלו בצורת אחסון טבעית אך "נחבאת" כלומר האחסון הופך להיות חלק מהקירות והעיצוב של הדירה.
קיר הכניסה: תוכנן כפסל אומנותי "קופסאות בקומפוזיציה" שתפקידן לאחסן את כל אותם דברים שהזוג זקוק להם בכניסה ויציאה מהבית. בסלון המרווח הנמצא אל מול המטבח ומאפשר יציאה נוחה למרפסת ממוקמת ספה של 3 מטר עמוקה במיוחד המאפשרת רביצה אולטימטיבית אל מול הטלוויזיה הנמצאת על קיר נגרות מיוחד.
המטבח מעוצב בקווים מודרניים, עם "בעיטת" צבע סגול בוהק ונוכח משולב בנגיעות עץ אגוז קלאסי ושמרני. החלום לכיור לצד חלון הוגשם. האי של המטבח נייד כך שאפשר ממש להוציא אותו אל המרפסת ולקבל חלל גדול ופתוח לאירוח, ויש גם קיר ירוק זיכרון ישן מהצפון הרחוק שממנו הגיע בן הזוג והיה חסר לו כל כך. פינת האוכל: אל המטבח הוצמדה יחידת "דיינר", מתחת לספסלי הדיינר ישנו המון מקום לאחסון (בעיקר צעצועים של התינוקת החדשה). כן גם הוא נייד.
פינת האוכל המרכזית נפתחת ומאפשרת אירוח של מספר אנשים רב ובנוסף ישנו בר קטן יומיומי לארוחות ה"טייק-אווי" התל אביביות ולזלילות הלילה. חדר הרחצה המרכזי של הבית משמש גם כאזור הכביסה.
חדר רחצה בעל דלת מיוחדת בעיצוב מינימליסטי כחלק מנגרות מותאמת אישית. הכניסה לחדר הרחצה הכללי למעשה "נעלמת" ומוסתרת. גם ארון חדר הרחצה מותאם לרוח העיצובית הנקייה והצבעונית של כל הבית. בחדר הרחצה העזו הזוג בנגיעות ורדרדות המשולבות באלגנטיות עם אריחי המשושים והאמבטיה המפנקת.
חדרי השינה והמסדרון הסגול המוביל אותנו לחדר התינוקת שקירותיו עוצבו ונצבעו בציור קיר מיוחד בשבילה. בסוף המסדרון נגלת אלינו סוויטת ההורים. את קוביית חדר הרחצה חיפינו באריח קרמיקה עם טקסטורת בד בצבע כחול וחדר הרחצה עטוף בשחור דרמטי. קירות חדר הרחצה נעצרים וממשיכים ע"י זכוכית עד התקרה לקבלת כניסת אור מיטבית. בחדר השינה, שנבחרה עבורו מיטה מפנקת בקפידה, תכננו ארון נגרות מיוחד ורחב ממדים שיוכל לאחסן את כל הבגדים והנעליים של בני הזוג.

זכות גדולה נפלה בחלקנו לעצב לזוג צעיר, תל אביבי ובועט! לא כל יום אנו פוגשים לקוחות נועזים שמוכנים ללכת עם החלום שלהם עד הסוף.

טיפ: להקשיב ללקוחות דרך העיניים ולא דרך מילים כלומר, לנסות לחוות את החיים שלהם הלכה למעשה בשטח ולא על פי מה שהם מספרים. לפעמים הלקוח בעצמו לא יודע מה הוא מבקש. התפקיד שלנו כמתכננות ומעצבות לדעת לזהות את הצורך האמיתי.

תהליך מוצלח מתחיל ומסתיים באמון הדדי.

צילום: ליאור טייטלר